Useful information for preparing and printing photos


Mějte spravně zkalibrovaný monitor. (v případě zájmu tuto službu poskytujeme)
Ideální rozlišení pro tisk fotografií je 300dpi, minimálně však 150 dpi
Pokud však chcete využít maximální možnosti našeho tiskového zařízení použijte rozlišení 360 dpi nebo 720 dpi (ano 720 dpi je rozlišení se kterým využije RIP MIRAGE tiskové zařízení naplno.)
Pokud máte fotografii v menším nebo nestandardním rozlišení, neprovádějte přepočet např. ve Photoshopu. Náš RIP si s tímto poradí a je prováděn pouze jeden přepočet a nedochází tak k dalším ztrátám při přepočtu).

Pokud tedy budete připravovat např. fotografii pro výsledný formát A2 (42*59,4cm) orientace na výšku a požadovaném tiskovém rozlišení 150dpi budou výsledné rorozměry (zde v pixelech) fotografie nasledující:
šířka 42 cm což je 16,53 palce (42/2,54) * 150 dpi (požadované rozlišení) = 2480 pixelů
výška 59,4 cm což je 23,38 palce (59,4/2,54) * 150 dpi (požadované rozlišení) = 3507 pixelů
Barevný prostor fotografií můžete zachovat, náš RIP je schopen pracovat se všemi běžně používanými barevnými prostory.

Pro usnadnění můžete použít naši kalkulačku která vám může usnadnit výběr formátů.
Kalkulačku naleznete ZDE

Pokud si s ořezem a přípravou fotografií nevíte rady, provedeme tuto přípravu za Vás ve velice výhodných cenových relacích.

Zaslání fotografií pro tisk
Pokud se vám nepodaří náhrát fotografie přes E-Shop, je možné je zaslat mailem. (cca do 50 MB) Pro větší soubory využijte některou z výměnných služeb např. www.uschovna.cz nebo www.leteckaposta.cz. Vždy připojte k fotografii popis: VAŠE JMÉNO (nemusí být vždy z mailu zřetelné), jak chcete fotografii vytisknout, a dále zpracovat. A připojte telefonní číslo pro případnou konzulataci před tiskem.