Information about photographic papers

Fotopapíry FOMEI


FomeiJet PRO Pearl 205

je polomatný inkjet fotopapír nižší gramáže disponující tolik žádanou lustre texturou.Je to fotopapír profesionální obrazové kvality, avšak díky nižší gramáži nabídne příznivou cenu. Je otevřený většině fotografických žánrů a nejpoužívanější je na rodinné a dovolenkové fotografie, portréty a krajinářskou fotografii. Je to papír vhodný do alb a výborně se osvědčil při výrobě fotoknih systémem Fastbind.

Země původu: Japonsko.
gramáž: 205g/m2

FomeiJet PRO Pearl 205 je fotopapír vhodný a oblíbený k následné laminaci a kašírování.

Kdo hledá TOP médium k následné laminaci a adjustaci, volí FOMEI Collection Chrome Film 215.

FomeiJet PRO Pearl 205 si oblíbili také studia a fotografové, kteří si v letech 2003 až 2013 navykli na papír Ilford OmniJet Satin 195. Díky bankrotu výrobního závodu Ilford Imaging Switzerland v roce 2013 tento materiál opustil naší nabídku a fotografové hledali kvalitní náhradu. FomeiJet PRO Pearl 205 je kvalitní náhradou.


FomeiJet PRO Pearl 265

je náš nejprodávanější inkjet fotopapír. Je to fotografický inkjet papír typu luster a vypořádá se i s nejnáročnějšími úlohami. Disponuje střední gramáží 265 g/m2 a nabízí širokou kompatibilitu.

Země původu: Japonsko.
gramáž: 265g/m2

FomeiJet PRO Pearl 265 je otevřený většině fotografických žánrů a nejpoužívanější je na rodinné a dovolenkové fotografie, technickou a krajinářskou fotografii a architekturu. Je to papír vhodný do alb a nejrůznějších fotorámečků.

Spolu s lesklým papírem FomeiJet PRO Gloss 265 je k dispozici v nejširší varietě formátů.

FomeiJet PRO Pearl 265 je náš nejprodávanější papír, kdy ho na první příčku katapultovali majitelé velkoformátových tiskáren. Oblíbili si ho i hobby fotografové, a to díky dostupnosti formátů 9x13, 10x15 a 13x18 cm. Majitelé suchých (inkjet, dry) labů ho nasazují jako alternativu k matnému papíru známého z éry tzv. mokrých labů.

FomeiJet PRO Pearl 265 je také vhodný k následné laminaci a kašírování. Kdo hledá TOP médium k následné laminaci a adjustaci, volí FOMEI Collection Chrome Film 215.

FomeiJet PRO Pearl 265 si oblíbili rovněž studia a fotografové, kteří si v letech 2003 až 2013 navykli na papír Ilford OmniJet Pearl 255. Díky bankrotu výrobního závodu Ilford Imaging Switzerland v roce 2013 tento materiál opustil naší nabídku a fotografové hledali kvalitní náhradu. FOMEI nyní nabízí následovníky dva: zde představený papír FomeiJet PRO Pearl 265 a dále Hahnemühle Photo Luster 260.


Fomei Collection Gloss 265

je prémiový lesklý mikroporézní papír 265 g/m2 pro fotografie a digitální nátisky. Pyšní se ISO certifikací = TOP kvalita a stálost.

Země původu: Japonsko.
gramáž: 265g/m2

Papír FOMEI Collection Gloss 265 je certifikován společností Fogra podle mezinárodní normy o digitálním nátisku ISO 12647-2:2013. Má tedy vysoký archivační potenciál a je certifikován pro výrobu digitálních nátisků s certifikací. Dokument nese unikátní číslo 28564-2. Je to náš nejhodnotnější lesklý RC fotopapír.
Ti z vás, kteří jste si v minulosti nechali s oblibou v minilabech vyrábět lesklé fotografie, byste měli právě tento papír "otestovat" - nezklame Vás. Naopak: na vlastní oči uvidíte, jak umí být tandem Vaší domácí fototiskárny a papíru FOMEI Collection Gloss 265 skvělý, překonávající možnosti "mokrého" minilabu.
FOMEI Collection Gloss 265 je materiál vhodný k následné laminaci foto-fólií a adjustaci (kašírování).


FOMEI Collection Velvet 265

je prémiový polomatný mikroporézní papír 265 g/m2 pro fotografie a digitální nátisky. ISO certifikace potvrdila jeho neobyčejnou kvalitu a archivační potenciál.
Země původu: Japonsko.

gramáž: 265g/m2

Papír FOMEI Collection Velvet 265 je certifikován společností Fogra podle mezinárodní normy o digitálním nátisku ISO 12647-2:2013. Má tedy vysoký archivační potenciál a je certifikován pro výrobu digitálních nátisků s certifikací. Dokument nese unikátní číslo 28564-1.
FOMEI Collection Velvet 265 je nejprodávanější médium z řady Collection. Srovnání s matným fotopapírem známým z "mokrých" labů (Agfa, Kodak, Fuji, Noritsu, Konica) snese a nesnese současně. Povrch i podložka Velvetu 265 jsou staršímu bratříčkovi z éry mokrých minilabů k nepoznání podobné, avšak FOMEI Collection Velvet 265 nabídne větší archivační potenciál (fotografie neblednou), ostřejší kresbu a vyšší saturaci barev (má větší tzv. gamut - objem zobrazitelných barev).
Provokační zpráva pro milovníky polomatného papíru. Existuje něco ještě lepšího než FOMEI Collection Velvet 265? Ano, FOMEI Collection Baryta SILK 310 (listy, role). Pozor: FOMEI Collection Baryta SILK 310 je návykový papír! :-o


FomeiJet Premium Matt 180

je ekonomický, zcela matný fotopapír pro tisk grafik a designových studií pomocí inkoustových tiskáren. Je to základní matný papír pro výrobu posterů a náhledů uměleckých tisků. Oblíbený je také pro tisk map. Hravě zvládne reprodukci obrazů s velmi vysokým rozlišením a saturací barev. Snadno se roluje.

Země původu: Německo.
gramáž: 180g/m2

Kdo hledá hluboce matný papír nejvyšší jakosti, s důvěrou volí FomeiJet Portrait Matt 230.


FomeiJet Portrait Matt 230

je hluboce matný prémiový fotopapír 230 g/m2 s extra přirozeným podáním černé a vysokou ostrostí.

Země původu: Německo.
gramáž: 230g/m2

FomeiJet Portrait Matt 230 je unikátní papír ve své třídě: za málo peněz hodně muziky. Mnozí fotografové ho označují jako „umělecký papír pro začátečníky“. Připomíná kladívkovou čtvrtku známou z hodin výtvarné výchovy a je tudíž velmi oblíbený pro tisk výtvarných fotografií a uměleckých grafik. Nezklame ani při reprodukci portrétů.

Každý, kdo má rád papírové fotografie bez jakýchkoliv odlesků, si oblíbí FomeiJet Portrait Matt 230.

Pokročilí fotografové-tiskaři a grafičtí umělci používají FomeiJet Portrait Matt 230 také jako tzv. náhledový, kdy na tomto médiu provádí tiskovou zkoušku před výrobou finální reprodukce na archivačním, nejčastěji bavlněném papíru, např. HARMAN by Hahnemühle Matt Cotton Smooth 300 nebo EPSON Hot Press Bright. FomeiJet Portrait Matt Warmtone 230 (listy, role) slouží k náhledům před zhotovením obrazu na archivačních papírech bez obsahu bělidel či warmtone papírech, např. SIHL MASTERCLASS Smooth Matt Cotton Paper 320 či Hahnemuhle Photo Rag nebo EPSON Hot Press Natural.


Fomei Premium Matt 230

je ekonomický, zcela matný fotopapír pro tisk grafik a fotografií pomocí inkoustových tiskáren. Je také vhodný pro výrobu kalendářů a pozvánek. Hravě zvládne reprodukci obrazů s velmi vysokým rozlišením a saturací barev. Snadno se kašíruje a případně i laminuje.

Země původu:
gramáž: 230g/m2

Z hodin výtvarné výchovy na základní škole si takový papír pamatujeme pod pojmem "křídová“ čtvrtka.


FOMEI Collection Cotton Smooth 240

je hluboce matný, hlazený umělecký inkjet papír 240 g/m2 s podložkou ze 100% bavlny. Reprodukce na něm zhotovené neblednou: je nekyselý a neobsahuje optické zjasňovače.

Země původu: Francie.
gramáž: 240g/m2

FOMEI Collection Cotton Smooth 240 je jako stvořený pro portrétní a čb fotografii, umělecké grafiky a reprodukce výtvarných děl, i historických. Díky střední, avšak dostatečné gramáži se pohodlně adjustuje a zároveň je dostupným tzv. fine art papírem. Tak jako každý matný umělecký papír, i FOMEI Collection Coton Smooth 240 doporučujeme chránit fixačním sprejem.

Kdo miluje kontrasty ve své tvorbě, jistě ochutná tuto dvojici papírů: vedle zde představeného FOMEI Collection Cotton Smooth 240 neodolá papíru FOMEI Collection Metallic Gloss 255. To je takový rozpor, až je to dokonalá souhra :-o.


Fotopapíry ILFORD


Ilford GALERIE Prestige Fine Art Textured 220

je umělecký, v listech oboustranně potisknutelný, hluboce matný texturovaný papír z 93% alfa-celulózy. Kompatibilita: Canon, Epson, HP (dye-based i pigmentové inkousty). • Jasně bílý a texturovaný, v listech oboustranně potisknutelný papír • Ideální pro svatební alba / fotoknihy a reprodukce kreseb a maleb • Vysoký obsah alfa celulózy: o vzhled a pocit bavlněného výtvarnického papíru • Disponuje obrovským rozsahem denzit a barev • Vysoká hranová ostrost: o bezproblémový tisk ve velmi vysokém rozlišení Pro zvýšení otěru, vodě a UV odolnosti se reprodukce doporučují chránit UV sprejem Hahnemühle.

Druh média: alfa-celulóza / alpha-cellulose
Gramáž média: 220 g/m2
Tloušťka média: 0.325 mm
Odstín (CIE-LAB) 96.8, 2.2, -2.4
Opacita: 99 %


ILFORD Galerie Prestige Gold Mono Silk 270

je skutečný barytový papír určený pro všechny fotografické inkjet tiskárny. Návrat poctivé monochromatické fotografie je zde. Zvládá reprodukci barevnou i černobílou na špičkové úrovni.

Mnohým fotografům učarovala čb fotografie včetně „pobytu“ v temné komoře – všechna čest! Pokud se v laborování v temné komoře nevyžíváte, ale přesto nedáte na poctivou černobílou fotografii dopustit, inkjet papír Ilford Galerie Prestige Gold Mono Silk vám přijde náramně vhod. Díky originální nanotechnologii potahování barytové podložky Ilford dosáhl vzhledu klasického barytového fotografického papíru s želatinovou vrstvou.

Gold Mono Silk nabízí extra jemné přechody s neobyčejně vysokou maximální hustotou zčernání a precizní kresbou i v nejvyšších světlech. Ilford zužitkoval 130 let znalostí na fotografickém poli a uctivé zkušenosti s klasickým i digitálním zpracováním obrazu ve vývoj a výrobu papíru Ilford Galerie Prestige Gold Mono Silk.

V roce 2013 získal ocenění TIPA2013 za nejlepší fotografický papír pro inkoustový tisk.

Druh média: Barytový lesklý inkjet fotopapír / Baryta glossy inkjet photopaper
Gramáž média: 270 g/m2
Tloušťka média: 0.265 mm
Odstín (CIE-LAB) 95.5, 1.6, -3.7
Opacita: 99.3 %


Ilford GALERIE Prestige Fine Art Smooth 220

je umělecký, oboustranně potisknutelný, hluboce matný hladký papír z 93% alfa-celulózy.

• Jasně bílý a hladký, oboustranně potisknutelný papír
• Ideální pro svatební alba / fotoknihy a reprodukce kreseb a maleb
• Vysoký obsah alfa celulózy = vzhled a pocit bavlněného výtvarnického papíru
• Disponuje obrovským rozsahem denzit a barev
• Vysoká hranová ostrost = bezproblémový tisk ve velmi vysokém rozlišení

Pro zvýšení otěru, vodě a UV odolnosti se reprodukce doporučují chránit UV sprejem Hahnemühle.

Druh média: alfa-celulóza / alpha-cellulose
Gramáž média: 220 g/m2
Tloušťka média: 0.335 mm
Odstín (CIE-LAB) 97.1, 2.2, -3.1
Opacita: 99 %


Ilford GALERIE Prestige Gold Cotton Smooth 330

pro výtvarně řešené umělecké tisky s hladkým povrchem, z bavlněného materiálu (základem je alfa-celulóza – buničina), je vyroben tak, aby uspokojil náročné uživatele, kteří realizují profesionální umělecké inkoustové tisky. Samozřejmostí je absence kyselých přísad, aby byla zajištěna dlouhodobá obrazová stálost. Lze je využít především pro vytváření uměleckých výstavních sérií nebo tisk historických fotografií, ale stejně tak i pro reprodukce kreseb a maleb, nebo krajinářskou a portrétní fotografii. Cotton Smooth se nabízí jako ideální volba pro tisky, u kterých preferujeme ostré detaily.

Druh média: Mould-Made 100% Cotton Rag Base Material
Gramáž média: 330 g/m2
Tloušťka média: 21.5
Opacita: 100 %


Ilford GALERIE Prestige Gold Fibre Silk 310

Gold Fibre Silk nabízí inkoustovou vrstvu potaženou přímo na pravý baryt (síran barnatý). Vlákna v přijímací vrstvě vytváří snímky s výjimečným gamutem pro živé podání barev stejně jako smetanově bílé a sametově černé pro jedinečný vzhled tradičního fotopapíru na bázi halogenidu stříbra.
Gold Fibre Silk 310 představuje jedinečný barytový materiál s obrovským rozsahem denzit a barev. I přes unikátní jemnou texturu poskytuje naprosto výjimečnou hranovou ostrost, kterou nelze najít u žádného jiného druhu inkjet média.

Vlastnosti:
prvotřídní barytový materiál s širokým gamutem
krémově bílý (barevně neutrální)
100 % bez kyselin
vysoké archivační schopnosti
výborná hranová ostrost


Fotopapíry Epson


Epson Cold Press Bright 340

Epson Cold Press Bright je akvarelový, jemně texturovaný umělecký inkjet papír jasně bílého odstínu vyrobený z nejušlechtilejších surovin.
Je nositelem DIGIgraphie certifikace a známky Signature Worthy. V listech je oboustranně potisknutelný.

Cold Press Bright Paper má podložku ze 100% bavlny, s pH regulátory a bez ligninu (kyselin). Originální potah (emulze) umí zprostředkovat extra velký barvový gamut a vysokou hustotu zčernání (D-Max), především v kombinaci s inkousty Epson UltraChrome. Je nositelem DIGIgraphie certifikace a známky Signature Worthy. V listech je oboustranně potisknutelný.

Vlastnost... výhoda

Bez kyselin (ligninu) a bez sloučenin chlóru... archivační potenciál uměleckých děl a fotografií
100% bavlna... dlouhodobá stálost
Oboustranný tisk (v případě listů)... přidaná flexibilita prezentací / portfolia
Cold press, texturovaný povrch... pro skutečné fine-art reprodukce
Jasně bílý povrch... výtisky s výjimečným kontrastem
Tisk v rozlišení 2880 dpi... extrémní detailová rozlišovací schopnost
Okamžité schnutí... plný výkon při použití Epson UltraChrome inkoustů
Výjimečná D-Max... extrémní hustota zčernání
Světlostálost... více než 60 let (test certifikované laboratoře LNE)

Bavlněné (akvarelové, výtvarnické) papíry se sametovým povrchem jsou "nestárnoucími hvězdami" uměleckých fotografů a výtvarníků. DIGIgraphie certifikované akvarely Epson se známkou Signature Worthy jsou synonymem skutečných fine-art papírů nejvyšší kvalitativní třídy.

Druh média Akvarel / Watercolor
Gramáž média 340 g/m2
Tloušťka média 0.533 mm
Odstín (CIE-LAB) 97.8, 1.4, -3.1
Opacita > 98 %


Epson Traditional Photo Paper 330

Epson Traditional Photo Paper je tradiční hodnotný fotografický papír vysoké gramáže a tloušťky. Je vyvinutý ve spolupráci se světovými fotografy a pro moderní archivační pigmentové inkousty (Canon, Epson, HP).

Neobsahuje kyseliny a lignin, proto v kombinaci s archivačními pigmentovými inkousty obstojí i v nejnáročnějších aplikacích vyžadujících masivní archivační potenciál.

Mikroporézní potah s jemným lesklým povrchem typu F bezpečně zajišťuje, že ačkoliv je tento fine-art papír potiskován v kombinaci s Photo Black inkoustem, výsledek není ani náhodou podobný těm, které známe z RC (resin-coated) papírů. Naopak: Traditional Photo Paper je jemně lesklý umělecký papír, který tak fine-art tiskařům nabízí kvalitní alternativu k matným akvarelům (bavlněným papírům).

Nikoho proto zřejmě nepřekvapí, že je certifikován pro systém DIGIgraphie a honosí se i známkou Signature Worthy.


Druh média Baryt
Gramáž média 330 g/m2
Tloušťka média 0.340 mm
Odstín (CIE-LAB) 96.0, 1.0, -4.2
Opacita > 98 %


Fotopapíry Harman professional by Hahnemühle


Gloss Baryta Warmtone 320

je pravý barytový papír vyrobený ze 100% alfa-celulózy (buničiny), má krémově bílý, hladký a lesklý povrch a gramáž 320 g/m2. Mnohavrstvý potah osloví sametově hladkým, krémově bílým povrchem.

Dvě legendy. Jeden papír. Harman a Hahnemühle, dva renomovaní vývojáři a výrobci médií pro digitální tisk, společně vytvořili sedm médií pro sofistikovaný fine art tisk. Žádné médium neobsahuje kyselé přísady. Naopak jsou dotována prvky pro rezistenci vůči vlivům vnějšího prostředí, čímž dosahují masivního archivačního potenciálu. Jsou kompatibilní se všemi fotografickými inkoustovými tiskárnami s dye-based či pigmentovým inkoustem. ICC profily pro tiskové ovladače vybraných tiskáren jsou k dispozici na stránkách http://harman.hahnemuehle.com. Fomei a.s. poskytuje zákaznické kalibrace jak pro ovladače tiskáren, tak pro RIP Onyx (STUDIO Professional).

Společné znaky fine art inkjet médií HARMAN by Hahnemühle:
• široký tonální rozsah a hluboká čerň
• okamžité schnutí
• voděodolnost
• kompatibilní s dye i pigmentovými inkousty
• excelentní archivační potenciál


Druh média Lesklý baryt / Glossy baryt
Gramáž média 320 g/m2
Tloušťka média 0.320 mm
Opacita > 98 %


Fotopapíry HP


Premium Glossy Paper